Події тижня (27.12 – 02.01)

27 грудня 1971 року – відбувся запуск штучного супутника Землі “Ореол-1”.

Похожее изображение

Це позначило початок співробітництва СРСР та Франції у проведенні фізичних досліджень у космосі. Окрім вимірювання характеристик полярних сяйв космічними апаратами серії «Ореол» велися дослідження іонного складу верхніх шарів атмосфери Землі у полярних та приполярних районах. Із аналізом іонного складу пов’язане розкриття природи аномалій в іоносфері.

28 грудня 1798 року – народився англійський астроном Томас Хендерсон, перший Королівський астроном Шотландії. Хендерсон став одним із перших, хто виміряв річний паралакс зірки. Завдяки цим вимірам він оцінив відстань до Альфа Центавра в 3,25 світлових років, що на 33,7% менше істинного значення.

28 грудня 1882 року – народився англійський астрофізик Артур Стенлі Еддингтон.
В 1919 він експериментально підтвердив відхилення променів світла в полі тяжіння Сонця, а в 1924 створив теорію білих карликів. У 1938 році Еддінгтон був обраний президентом Міжнародного астрономічного союзу.

28 грудня 1895 року – у напівпідвальному приміщенні «Гран-кафе» на бульварі Капуцинок у Парижі відбувся публічний показ «Синематографа братів Люм’єр», що ознаменувало народження кінематографа. Програма першого кіносеансу складалася із десяти фільмів.
Похожее изображение
Всупереч поширеній помилці, фільм «Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сьота» не увійшов до цієї програми, і був показаний вперше лише 6 січня 1896 року.

28 грудня 1929 року – народився Мартін Шмидт, голландський астроном, який виміряв відстані до астрономічних об’єктів, іменованих квазарами. Лауреат Премії Кавлі 2008 року в галузі астрофізики.

28 грудня 1907 року – народився радянський фізик Лев Аронович Сена, доктор физико-математических наук, один из основоположников авторской песни.

Похожее изображение

Лев Сена відомий як автор однойменного ефекту у низькотемпературній плазмі. Ефект полягає у перенесенні заряду внаслідок резонансної перезарядки, коли пружне розсіювання йона на атомі відсутнє.

1 січня 1801 року італійський астроном Джузеппе Піацца відкрив Цереру – найближчу до Землі карликову планету. Пиацци назвав нову планету Церерой на честь богині родючості і землеробства – покровительки Сицилії.

1212154541_ceres

Залишити відповідь